Działki rekreacyjne stają się coraz bardziej popularne, jednak nie każdy po nabyciu praw do wymarzonego kawałka ziemi wie, jak właściwie o niego zadbać. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu firma Jenpix GmbH we współpracy z firmą C&A, przygotowała poradnik dla przyszłych działkowiczów pt. „Przydomowy ogródek: podstawowe informacje i porady związane z amatorską uprawą roślin”.

Opisujemy w nim jak dzięki stosowaniu płodozmianu i międzyplonu dbać o glebę w naszym ogródku, pokazujemy za pomocą ikonografiki jakie warzywa są dla siebie korzystnym sąsiedztwem, a także radzimy w jaki sposób przechowywać zebrane plony.

Ten artykuł jest częścią serii poświęconej ogrodnictwu: „Ogrodnictwo dla początkujących”, w której pokazane jest również jak stworzyć ogród miejski oraz grządki przyjazne pszczołom i innym owadom zapylającym. Dodatkowo informuje, jak unikać wypadków podczas prac ogrodowych.

Wszystkie treści artykułów zostały stworzone  i udostępnione dzięki uprzejmości firmy Jenpix GmbH i prezentowane są na stronie C&A.